Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Dolarını, Altınını Bozduran Konut Almaya Koştu! Konut Fiyatlarına Asıl Zam 2022'de Gelecek

Anasayfa Haber ve Duyurular Dolarını, Altınını Bozduran Konut Almaya Koştu! Konut Fiyatlarına Asıl Zam 2022'de Gelecek
Sevdiklerinizle Paylaşın

Dolarını, Altınını Bozduran Konut Almaya Koştu! Konut Fiyatlarına Asıl Zam 2022'de Gelecek

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken ev fiyatlarındaki artış dolar kuru ve altın fiyatlarındaki rekor ile daha da hızlandı. Finans uzmanları dolar kuru ve altın fiyatlarının tarihi rekorunu kırması ile elindeki yatırımları bozduran kişilerin konut alımına yöneldiklerini açıkladı. 

Dolarını ve altınını bozduranlar rekor kıran konut fiyatları nedeni ile yeniden konuta yönelirken konut üretiminin azalması ve konuta olan talebin katlanarak artması nedeni ile ev fiyatlarında asıl yükselişin 2022 yılında yaşanacağı iddiası gündeme taşındı. Konut fiyatları ne olur, 2022 de ev fiyatları düşecek mi, ev fiyatları ne zaman düşer, yükselecek mi, yükselmeye devam eder mi?

KONUT FİYATLARI 2022'DE NE OLUR?

Konu hakkında Dünya Gazetesi'nden Leyla İlhan'a açıklamalarda bulunan Akkuş Grup ve BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş“Eskiden 100 bin dolara aldığını artık 90 bin dolara alabiliyor. Yerli alıcı da elindeki dövizi ve altını satıp gayrimenkul alıyor” diyerek dolarını ve altınını bozduran kişilerin konut alımına yöneldiğini belirterek yeni projelerdeki maliyet artışının konut fiyatlarına zam olarak yansıyacağını dile getirdi. 

Era Real Estate Türkiye Ülke Başkanı Alphan Manas ise Merkez Bankası tarafından yapılan iki müdahalenin de dolar kurunun 14 TL sınırını aşmasına izin verilmeyeceği şeklinde algılandığını belirterek bu nedenle döviz satışının hızlandığını, dolardan çıkan kişilerin ise konuta yöneldiğini belitti. 2022 senesinde hem talebin canlı hem de konut üretiminin sınırlı kalması nedeni ile fiyatlardaki artışın devam edebileceği belirtildi. 

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

©2017 TM Bilişim. Her Hakkı Saklıdır.