Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Müteahhitlerden Hükümete Destek Çağrısı: Tapu Harcı İndirimi, Vergi ve Sigorta Borçlarına Yeni Yapılandırma!

Anasayfa Haber ve Duyurular Müteahhitlerden Hükümete Destek Çağrısı: Tapu Harcı İndirimi, Vergi ve Sigorta Borçlarına Yeni Yapılandırma!
Sevdiklerinizle Paylaşın

Müteahhitlerden Hükümete Destek Çağrısı: Tapu Harcı İndirimi, Vergi ve Sigorta Borçlarına Yeni Yapılandırma!

Ekonomide yaşanan dalgalanmalardan en fazla olumsuz etkilenen sektörlerin arasında yer alan inşaat sektörü hükümetin hazırlamış olduğu torba yasa düzenlemesi ile verilecek olan teşviklerden beklentilerini açıkladı. 

İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım yapmış olduğu açıklamasında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de pandeminin olumsuz etkilerinin fazlası ile hissedildiğini belirterek inşaat sektörünün tek başına 250 alt sektörü beslediğini belirterek destek taleplerini açıkladı. 

İNŞAAT SEKTÖRÜ NEFES ALMAK İÇİN HÜKÜMETTEN YENİ DESTEKLER BEKLİYOR! 

Durbakayım pandemi nedeni ile inşaat sektörünün nakit akışının büyük hasar gördüğünü belirterek “Sektörde faaliyet gösteren firmalar, bozulan nakit akış dengeleri nedeniyle vergi ve sigorta ödemelerini yapamaz hale gelmiş, bu dönemde mali tablolarının da dengesi bozulmuştur.

Bu gibi durumlarda devletimizin yine devreye girerek,  sektörleri ve ekonomiyi destek desteklediğini biliyoruz. Son üç yıldır art arda gelen döviz ve pandemi krizlerin yarattığı ekonomik tahribatı onarmak için yine böyle bir destek bekliyoruz” diyerek hükümetten talep ettikleri düzenlemeleri açıkladı. Müteahhitlerin hükümetten talepleri şu şekilde sıralandı:

Devlet alacaklarının ve bunalara ilişkin faizlerin tahsil edilebilir şekilde düzenlenmesi, 

Vergi ve sigorta borçlarının yeniden yapılandırılması, koronavirüs salgını dönemine gelen tarihlerdeki ana para faizlerinin kaldırılması, ilk 1 senesi ödemesiz dönemli olmak üzere en az 36 taksitle ödeme kolaylığı sunulması, 

Ortalama 50 ve daha üzeri istihdamı olan şirketlerin vergi ve SGK borç yapılandırmasında ilk 1 sene vade farkı alınmaması, kasa ve ortaklar cari hesaplarının düzenlenmesi, 

Varlık barışının süresinin uzatılması, bu süre zarfında şirketlerin aktifine alacakları taşınmazlara ait tapu harcının hem alıcı hem satıcı için tapu harcı oranının yüzde 0.5 olarak uygulanması.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!

©2017 TM Bilişim. Her Hakkı Saklıdır.